Tak jak istnieje wiele dyscyplin sportowych, tak i bukmacherów na runku jest całe multum. Większość z nich oferuje 90% podobnych zakładów, pozostałe 10% to zakłady specjalne jak np. BTTS no draw czyli obie drużyny muszą strzelić bramkę i nie może paść remis, aby nasz kupon wygrał. Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym zakładom w ofercie bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie jak obstawiać

Niewątpliwie piłka nożna to dyscyplina, która ma najwięcej fanów na całym świecie, nie może wiec dziwić, że i zakłady na tą dyscyplinę są najpopularniejsze. Najczęściej obstawiane są zakłady 3-drożne czyli 1X2 gdzie 1 oznacza zwycięstwo gospodarzy, X- remis, a 2 zwycięstwo drużyny na wyjeździe.

Wiadomo, że gospodarze mają przewagę własnego stadionu, ale często zdarza się, że drużyny tracą punkty u siebie. Przykładem może być Real Madryt, który jako murowany faworyt swoich spotkań, w tym sezonie tracił punkty w 7 meczach „u siebie”.

Ostrożniejsi gracze obstawiają zakłady 2-drożne czyli 12, gdzie w wypadku zwycięstwa wybranej drużyny kupon jest wygrany, natomiast w przypadku remisu stawka postawiona na mecz jeat zwracana. Oczywiście kursy są odpowiednio mniejsze.

Kolejnym z popularnych zakładów są zakłady under/over czyli poniżej/powyżej. W tym przypadku można obstawiać np. że w meczu padnie poniżej 2,5 bramki lub powyżej 10 rzutów rożnych albo w meczu będzie wiecej niż 3 żółte kartki.

Są oczywiście jeszcze zakłady długoterminowe, gdzie można obstawić która drużyna wygra daną ligę lub puchar. Cierpliwość popłaca jak się okazuje na przykładzie Leicester City, którzy zdobyli mistrzostwo Anglii, gdzie bukmacherzy przed sezonem za każdy postawiony funt płacili pięć tysięcy!

Wszystkie te zakłady można puszczać jako single lub zakłady kumulacyjne (aco). Im więcej wydarzeń tym więcej do wygrania, lecz z większym ryzykiem. Jeżeli postawimy 1 zakład o kursie 3,0 za 10 zł, wygramy 30zł. Przy tej samej stawce obstawiając 3 mecze po kursie 3,0 można już wygrać 270zł. W Polsce zakłady bukmacherskie możesz obstawiać u wielu legalnych bukmacherów którzy posiadają zezwolenie i licencję udzielaną przez Ministerstwo Finansów.

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Zakłady bukmacherskie jak grać

Wszystkie powyższe mają zastosowanie w innych dyscyplinach jak koszykówka, hokej lub piłka ręczna. Trochę inaczej jest w przypadku tenisa ziemnego, gdzie jest tylko dwóch zawodników, wiec możemy postawić na zwycięstwo jednego z nich. Daje nam to 50% szans, a nie zawsze faworyci wygrywają swoje mecze. Można również obstawić czy gracz wygra seta lub dwa, a także under/over jeżeli chodzi o ilość gemów.

W sezonie zimowym w Polsce bardzo popularne są również zakłady na skoki narciarskie. I tu można obstawić, który zawodnik wygra dane zawody lub będzie w tzw. TOP3. Często bukmacherzy dobierają skoczków w pary i wtedy można wybrać, który z pary skoczków będzie na wyższej lokacie.

Oferta zakładów jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przed spotkaniami przeanalizować np. składy drużyn lub jak drużyny/ zawodnicy grali między sobą wcześniej. Oczywiście statystyki nie zawsze się sprawdzają, ale czyż nie lepiej się ogląda mecz z kuponem w ręku, gdy możesz wygrać całkiem spore pieniądze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here