Ustawa hazardowa, która obowiązuje od 1 kwietnia 2017 roku spowodowała wiele zmian na rynku usług bukmacherskich. Zgodnie z nowymi przepisami, aby świadczyć usługi polegające na przyjmowaniu zakładów wzajemnych, trzeba posiadać odpowiednią licencję. Licencja ta przyznawana jest przez Ministerstwo Finansów.

Podstawowym warunkiem do jej uzyskania jest posiadanie przez podmiot ubiegający się o jej wydanie siedziby na terenie Polski. Kolejnym warunkiem jaki musi spełnić firma, która pragnie świadczyć swoje usługi przez Internet, jest posiadanie domeny internetowej z rozszerzeniem .pl.

Na chwilę obecną licencję posiada jedynie siedem firm oferujących swym klientom zakłady wzajemne. Pozostałe podmioty działają nielegalnie. W związku z tym, że za grę u nielegalnych bukmacherów grożą wysokie kary, warto dowiedzieć się, gdzie można grać legalnie.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce 2018

Jeżeli chodzi o osoby, które obstawiają zakłady w punktach stacjonarnych to mogą one spać spokojnie. Wszystkie firmy, które posiadają punkty naziemne działają legalnie. Na chwilę obecną możliwość grania w placówkach stacjonarnych umożliwiają takie podmioty jak: STS, Fortuna, Millenium i Totolotek.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Wszyscy wymienieni bukmacherzy posiadają również własne strony internetowe i dają możliwość grania online. Poza wymienionymi podmiotami, licencję na świadczenie usług internetowych mają jeszcze: LVBet, forBet, Etoto. Wszystkie pozostałe firmy bukmacherskie działają nielegalnie i korzystanie z ich oferty wiąże się z naruszeniem prawa.

Najprostszym sposobem na to, aby dowiedzieć się czy dany bukmacher posiada licencję Ministerstwa Finansów jest sprawdzenie, czy adres strony internetowej kończy się na .pl czy też na .com. Innym sposobem jest sprawdzenie danych kontaktowych firmy. Licencjonowany bukmacher będzie posiadał polski adres, siedziba nielegalnego podmiotu znajdować się będzie na Cyprze, Malcie lub w innym raju podatkowym.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie legalności bukmachera jest odwiedzenie strony internetowej Ministerstwa Finansów, gdzie umieszczona została lista podmiotów działających legalnie.

Legalni bukmacherzy Ministerstwo Finansów

Duża ilość firm bukmacherskich działających nielegalnie sprawia, że łatwo trafić na ich stronę internetową. Osoby grające w takich miejscach muszą liczyć się nie tylko z możliwością tego, że utracą wpłacone środki, ale również z tym, że nałożona zostanie na nie kara.

W takim przypadku nie pomoże tłumaczenie się nieświadomością i brakiem znajomości prawa. Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów lepiej nie ryzykować i korzystać z oferty licencjonowanych podmiotów, legalnie płacących podatki w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here