Ustawa hazardowa wprowadzona w Polsce w 2017 roku przez ministerstwo finansów przewróciło do góry nogami rynek hazardu w kraju. Duże zmiany dotknęły kasyna, ale też sporo zmieniło się na rynku bukmacherskim. Jedynie poker pozostał bez zmian jako jedyna ostoja.

Co zmieniło się po wprowadzeniu tej ustawy? Czy są to dobre, czy złe zmiany? Co obecnie możemy robić i z czego korzystać w zakładach sportowych? Na te wszystkie pytania odpowiedzi w dalszej części.

Legalni bukmacherzy a Ministerstwo Finansów

Pierwszą główną zmianą jest zablokowanie stron nielegalnych bukmacherów. W skrócie to ci, którzy nie pobierają podatków od graczy i nie przekazują ich skarbowi państwa. Wszyscy bukmacherzy bez licencji ministerstwa finansów są wpisywani na czarną listę i blokowani w internecie.

Niestety z terenu Polski nie wejdziemy na strony największych światowych bukmacherów lub jeśli znajdziemy obejście problemu, które można znaleźć w internecie, będziemy przebywać tam nielegalnie.

To spory cios dla dużych bukmacherów, którzy jednak są zarejestrowanie na terenie unii europejskiej. Do tej pory była to kwestia sporna, którą zinterpretować jednoznacznie postanowiło państwo. Powoduje to praktycznie wykluczenie największych marek światowych z polskiego rynku.

W poprzednich latach z usług takich bukmacherów korzystało 80%-90% graczy. Legalni bukmacherzy, którzy chcą prowadzić legalną działalność w Polsce, muszą posiadać licencję — zezwolenie ministerstwa finansów na taką działalność. Muszą oni działać zgodnie z polskim prawem i odprowadzać podatki. Jest to niezmiennie 12% od obrotu. Nie można mylić tego z podatkiem od wygranej.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Podatek w zakładach bukmacherskich

Niezależnie czy przegramy, czy wygramy, jeszcze przed rozpoczęciem meczu odejmowany jest od naszego kuponu ten 12% podatek. Stawiając zatem 100 zł na Barcelonę de facto gramy tylko 88 procentami. Zmiany dotyczą również reklamowania się na terenie kraju. Mogą robić to tylko te firmy, które posiadają taką licencję i działają zgodnie z prawem polskim.

Próżno więc szukać na koszulkach rodzimych zespołów np. reklam Bwin czy BetWay. Zostali oni skazani na banicję i wszystko wskazuje na to, że nie prędko z niej wrócą. W Polsce istnieje obecnie kilku legalnych bukmacherów, którzy mają zez naziemne punkty.

Obowiązuje w nich 12% podatku od samego obrotu i podatek dochodowy, który trzeba uregulować, jeśli wygramy więcej, niż wynosi próg. (jest to kwota ok. 2000 zł).

Czytaj więcej w artykule dotyczącym Ministerstwa Finansów i Legalnych Bukmacherów na stronie legalni-bukmacherzy.pl w artykule > http://legalni-bukmacherzy.pl/ministerstwo-finansow-legalni-bukmacherzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here